Cvičení na koníčcích

Neučíme děti jezdit na koni.

Nabízíme zajímavý program pro nejmenší děti od útlého věku do cca 6 let. Děti na našich miniaturních koní cvičí se speciálními pomůckami. Cvičení probíhá v přírodě, na čerstvém vzduchu. Děti dle věku jsou položeny nebo posazeny na koňských hřbet a formou protahovacích cviků si rozhýbou celé tělo při pravidelném pohybu koní. Po prvních hodinách se děti učí složitější cviky (podávání předmětů, změna sedu, bližší kontakt s koněm a pod.). Cvičení probíhá na zemi i na koňském hřbetě v délce cca 30 minut až 1 hodiny dle zdatnosti dětí.

Co ke cvičení potřebujete? Sportovní oblečení, na kterém nebude vadit přítomnost nějaké té šmouhy nebo koňského chloupku. A především cyklistickou dětskou přilbu. Nic víc, protože veškeré další pomůcky Vám zapůjčíme.

Je cvičení pro děti bezpečné? Naši koníčci jsou speciálně vycvičeni pro klidný a plynulý pohyb s dětmi a přítomnost dětí milují, takže se nemusíte bát ani koníčky pohladit nebo jim podat pamlsek. Koníčci jsou před každou akcí řádně vyčištěni a je kontrolován jejich zdravotní stav. Na každé lekci koníka vede ošetřovatel a lektor se věnuje výhradně hře s dítětem. Přítomnost rodiče je na lekci nezbytná, protože na počátku poskytuje dítěti pocit bezpečí a následně umožňuje dítěti projevit bezprostřední emoce (vyprávění, mávání a pod.) přímo za pohybu koně.

Ani starší děti však nepřijdou zkrátka. Všem nabízíme terapeutický program s cvičením za přítomnosti našich koníčků, procházky po krásné přírodě s minikoníčky nebo jízdu v kočáře taženém minikoníčky. V případě dostatečné sněhové nadílky je možná jízda i na saních.

Přijďte k nám vyzkoušet program, který pro takto malé děti nabízí jen málo organizací. Přesto právě pro ně je ideální – pro rozvoj osobnosti a lásky ke zvířatům. Těšíme se na Vás!!!

Comments are closed.