Programy pro základní a mateřské školy

Připravíme program na míru právě Vaší škole či školce...

Dnešní svět patří technice a zvířátka proto ustupují spíše do pozadí. Ovšem ve světě přírody je mnoho tajemství a zázraků, které děti neodolatelně přitahují. Proto pojďme jim společně umožnit prožít bezpečné setkání se zvířátky. Zázrak zrození v podobě klubání kuřátek přímo před očima dětí nebo pomazlení s hebkou srstí králíčků a mnoho dalšího.

Na výběr máte mezi programy, které se konají na naší základně ve Vědomicích ("Když jsem já sloužil", "A ta kráva mléko dává!", "Já mám koně,..") nebo přímo ve vaší školce či škole ("Pozor, jdou k vám kuřátka, "Máme rádi zvířata!", "Já mám koně,.."Andělská jízda". Pokud si nebudete jisti, který program bude pro vás nejvhodnější, neváhejte se poradit přímo s námi na tel: 724 685 010.

NOVINKA!!! Celoroční program: "Rok na statku" - celoroční program - 5 - 10 setkání (délka cca 45 min, cena 50Kč/dítě) přímo ve vaší školce nebo na našem statku ve Vědomicích. Děti se prostřednictvím společných setkání naučí, že život na statku se mění dle ročního období (5 setkání - dle ročních období) - (10 setkání - každý měsíc). Např. - jaro/líhnutí kuřátek, podzim/příprava krmení na zimu či září/žně, únor/setí obilí a pod. Veškeré návštěvy jsou vždy tématicky se živými zvířátky, ale i povídáním a didaktickými pomůckami k tématu. Pro podrobné popisy programů na jednotlivá období prosím tel: 724 685 010.

DSC_0052.JPG
88113565.jpg

NOVINKA!!! Program: "Můj kamarád Dino!" - jednodílný program (délka cca 60 min, cena 50Kč/dítě) přímo ve vaší školce. Děti se prostřednictvím našich roztomilých robotických dinosaurů seznámí se světem pravěkých ještěrů, pomazlí se a svezou na hřbetě našeho obrovského Dina a samozřejmě seznámí se i s žijícími potomky dinosaurů v podobě živých ještěrek, želviček a ....ale o tom až u vás! Nádherný a jedinečný zážitek pro děti všech věkových kategorií. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program: "Když jsem já sloužil!"- jednodílný program (délka cca 60 min, cena 50Kč/dítě) na naší základně ve Vědomicích. Děti se seznámí s životem na statku. Nakrmí a pohladí si miniaturní koníčky, vyzkouší si "podojit" naší krávu Jitku, zaskáčou si s králíčky přes překážky, posbírají vajíčka od slepiček či seznámí se s novými kamarádkami - křepelkami. Potom si vlastnoručně vyrobí máslo. Děti mají možnost se seznámit s přirozeným procesem vzniku a zpracování mléka, potřebami různých zvířátek a poznají třeba i to, že kráva není fialová a že mléko neroste v krabici v supermarketu, ale že za chlebem s máslem stojí moc a moc práce.  

Program: "A ta kráva mléko dává!" - jednodílný program (délka cca 60 min, cena 50Kč/dítě) na naší základně ve Vědomicích, ideálně pro děti školního věku (lze připravit i po děti mladší). Program je zaměřen na mléko a mléčné produkty. Nejprve se děti seznámí s kravičkou, vyzkouší si ji vyčistit, nakrmit, vykydat hnůj a mnoho dalšího. Potom si "podojí" naší umělou kravičku Jitku a následně si mohou podojit i živou krávu Bětušku. Následně je možné mlíčkem nakrmit telátko. Z mléka a smetany si vyrobí máslo a čerstvý sýr a dozví se i o dalších dobrotách z mléka. Děti zjistí, že připravit hrneček mléka dá moc a moc práce a že kráva je nádherné a šikovné zvíře.

DSC_0097.JPG
DSC_0270.JPG
DSC_0752_2.jpg
images (4).jpg

Program „Pozor, jdou k vám kuřátka!“ – Dvoudílný (v případě zájmu lze upravit i na jednodílný) program přímo ve vaší školce či škole, kde se děti seznámí se zázrakem zrození. Délka každého dílu programu je cca 45 minut a cena obou dílů dohromady 80 Kč. Vhodné je oba díly od sebe oddělit alespoň několika dny (netýká se jednodenních programů), aby si děti opravdu uvědomily, že kuřátka se nevylíhnou hned, ale potřebují k tomu čas.

20842156_1476288635797878_46087465148835

První hodina – děti se prostřednictvím živého kouzelného holoubka E-maila dozví zajímavosti ze světa domácí drůbeže. Ale hlavně si vlastnoručně označí své opravdové slepičí nebo křepelčí vajíčko a vloží ho do líhně.

14495411_640464099460547_186148342886126

Druhá hodina – líheň se opět otevře a děti uvidí klubající se kuřátka ze „svých“ vajíček. Kuřátka si mohou pochovat, nakrmit a pomazlit se s nimi. Zároveň se dozví, co kuřátka potřebují a jak se o ně správně starat.

Program: "Kam koníčci pojedeme..." (délka cca 60 min, cena 50Kč/dítě) je vhodný na školní besídky a podobné akce nebo jen tak pro každodenní radost dětí. Program se může uskutečnit ve věší školce či škole nebo přímo na naší základně ve Vědomicích. Nejdříve se děti seznámí s našimi minikoníčky, vyzkouší si je nakrmit, vyčistit, načesat i nakšírovat do malého kočáru, ve kterém se potom s koníčky projedou. V případě účasti na naší základně je možné svezení i velkým kočárem se dvěma koníčky. Pro nejmenší děti je možnost jízdy i v sedle koníčka. Děti se naučí, že koníček znamená moc radosti, ale ještě více práce a starostí - jako každý živý tvor!

 

Program: "Máme rádi zvířata"Nejoblíbenější program do vaší školky či školy (délka cca 45 min, cena 50Kč/dítě) vás provede letmo světem zvířat – uvidíte králíčky skákat přes překážky, cizokrajná i běžná domácí zvířátka, případně mláďátka. Vše si budou děti moci se zvířátky sami vyzkoušet, dozví se co, které zvířátko k životu potřebuje a co má rádo. Ideální program na první seznámení s naší zvířecí společností.

 

Program: "Králíci z klobouku"Program do vaší školky či školy (délka cca 45 min, cena 50Kč/dítě) vás provede světem králíků a jejich kamarádů – uvidíte králíčky skákat přes překážky, můžete se s nimi pomazlit, ale také se dozvědět, co králíčci potřebují, co mají a co naopak nemají rádi. Děti se naučí, že králíčci jsou nejen vhodní na chutný nedělní oběd, ale také jako věrní a legrační kamarádi i sportovci. 

Předvánoční program: "Andělská jízda" (délka cca 45 minut nebo dle potřeby, cena 50Kč/dítě) vhodný na běžné dny i na vánoční besídky a posezení. Za dětmi přijede miniaturní koníček ve vánočně vyzdobeném kočáře vedený andělem. Doprovázet je bude lokaj s mazlivým bílým holoubkem. Děti se mohou v kočáře svést, koníčka pohladit a s holoubkem na rameni se třeba i vyfotografovat (focení není součástí programu, ale lze zajistit). Pro tento program potřebujeme vhodný prostor, kde se bude koníček pohybovat (zahrada, klidná ulice a pod.). Po dohodě lze program rozšířit i o kontakt s dalšími zvířátky (králíčci, slepička, a pod.)  

 

Vzhledem k velkému zájmu a nedostatku času, prosíme o zablokování jednotlivých termínů na telefonním čísle: 724 685 010 minimálně 3 týdny předem.

Děkujeme a těšíme se na Vás

Vaši „Andílci v kožíšku“

DSC_0442.JPG
DSC_0420.JPG
IMG_1921.JPG
obrazek_3.jpeg
IMG_2671.JPG
IMG_0894.JPG
IMG_2717.JPG
DSC_0442.JPG