top of page

Programy pro základní a mateřské školy

Připravíme program na míru právě Vaší škole či školce...

Dnešní svět patří technice a zvířátka proto ustupují spíše do pozadí. Ovšem ve světě přírody je mnoho tajemství a zázraků, které děti neodolatelně přitahují. Proto pojďme jim společně umožnit prožít bezpečné setkání se zvířátky. Zázrak zrození v podobě klubání kuřátek přímo před očima dětí nebo pomazlení s hebkou srstí králíčků, vlastnoruční výrobu sýra a mnoho dalšího.

Na výběr máte mezi programy, které se konají na naší farmě ve Vědomicích ("Když jsem já sloužil", "A ta kráva mléko dává!", "Já mám koně,..", "Můj kamarád Dino.") nebo přímo ve vaší školce či škole ("Pozor, jdou k vám kuřátka, "Máme rádi zvířata!", "Já mám koně,.."Andělská jízda", "Můj kamarád Dino."a nově také "A ta kráva,..!"). Novinkou je celoroční program "Rok na statku", který se odehrává v 5-10 setkáních.

Pokud si nebudete jisti, který program bude pro vás nejvhodnější, neváhejte se poradit přímo s námi na tel: 724 685 010.

 

Cena programu u vás ve školce či škole je 3.500Kč včetně dopravy (v případě více než 50 dětí, je cena 70Kč/dítě), v případě účasti našich minikoníčků na programu je cena za program 4.500Kč.

Děti si v případě většího počtu (více než cca 20 dětí) rozdělujeme do více skupin, aby si všechny děti programy užily a vše si mohly vyzkoušet - cena se dle počtu skupin nemění. 

Cena cca 60 minutového programu u nás na farmě je 1500Kč a je určen pro max.25-30 dětí. Programy lze za sebe libovolně řadit a kombinovat. Můžeme tedy připravit program i na celé dopoledne nebo celý den.

 

V případě malých škol a školek na Litoměřicku a okolí je cena programu snížena o dopravné. Pro více informací tel: 724 685 010, společně určitě nějakou variantu najdeme. Na naše programy lze využít i financování z programu "Šablony".

NOVINKA: Program: "Čtyři koně ve dvoře...!"jednodílný program (délka cca 45 - 60 min) přímo ve vaší školce nebo u nás na farmě. Děti si vyzkouší nový sport tzv. HOBBY HORSE, tedy činnost s koníčkem na tyči. Děti získají nové informace o potřebách koní. Nejdříve si "svoje koníčky" připraví (např. nakrmí) a nazdobí. Potom s nimi vyrazí na "projížďku" po jízdárně. Vyzkouší si svojí šikovnost v jízdě zručnosti (slalom, couvání, nízká překážka a pod.). Nádherný program podporující přirozený pohyb dětí, vhodný do tříd, nebo na školní zahrady. Program plný legrace, ale i ponaučení, které tento mladý sport přináší. 


Speciální program pro školáky a šikovné předškoláky: "Výroba sýrů a zpracování mléka" - délka programu cca 45 minut a je možné ho uskutečnit jak u nás na farmě, tak po malých úpravách, i ve vašem zařízení (pokud vám nevadí trochu nepořádku). Děti se seznámí s našimi kravičkami, vyzkouší "podojit" krávu Jitku, aby věděli, že mléko neroste v krabici v supermarketu, a pak už se věnují jeho zpracování. Vyzkouší si vlastnoručně výrobu másla, tahání populárních tzv. sýrových nití - korbáčků, jejich zaplétání, ale i výrobu jednoduchého základního sýra, Využijí zde nejen svou šikovnost, ale také kreativitu a nápaditost při zdobení a kořenění sýrů. Vzhledem k nutné vyspělosti dětí, doporučujeme tento program již především školním a předškolním dětem. 
 

DSC_0052.JPG
88113565.jpg

Program: "Můj kamarád Dino!" - jednodílný program (délka cca 45 min) přímo ve vaší školce nebo u nás na farmě. Děti se prostřednictvím našich roztomilých robotických dinosaurů seznámí se světem pravěkých ještěrů, pomazlí se a svezou na hřbetě našeho velkého, ale milého Dina a samozřejmě seznámí se i s žijícími příbuznými dinosaurů v podobě živých ještěrek, želviček a ....ale o tom až u vás! Nádherný a jedinečný zážitek pro děti všech věkových kategorií. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program: "Když jsem já sloužil!"- jednodílný program (délka cca 60 min) na naší základně ve Vědomicích. Děti se seznámí s životem na statku. Nakrmí a pohladí si miniaturní koníčky, vyzkouší si "podojit" naší krávu Jitku, zaskáčou si s králíčky přes překážky, posbírají vajíčka od slepiček či seznámí se s novým kamarádem - hadem Bóžou. Pokud je na statku zrovna telátko, krmí se mlíčkem z lahve a pod. Potom si děti vlastnoručně vyrobí máslo.

Děti mají možnost se seznámit s přirozeným procesem vzniku a zpracování mléka, potřebami různých zvířátek a poznají třeba i to, že kráva není fialová a že mléko neroste v krabici v supermarketu, ale že za chlebem s máslem stojí moc a moc práce.  

NOVĚ Program: "A ta kráva mléko dává!" - jednodílný program (délka cca 60 min) na naší základně ve Vědomicích i ve vaší škole, ideálně pro děti školního věku (lze připravit i po děti mladší). Program je zaměřen na mléko a mléčné produkty. Nejprve se děti seznámí s kravičkou, vyzkouší si ji vyčistit, nakrmit, vykydat hnůj a mnoho dalšího. Potom si "podojí" naší umělou kravičku Jitku a následně si mohou podojit i živou krávu Bětušku. Následně je možné mlíčkem nakrmit telátko. Z mléka a smetany si vyrobí máslo a čerstvý sýr a dozví se i o dalších dobrotách z mléka. Děti zjistí, že připravit hrneček mléka dá moc a moc práce a že kráva je nádherné a šikovné zvíře.

DSC_0097.JPG
DSC_0270.JPG
DSC_0752_2.jpg
images (4).jpg

Program „Pozor, jdou k vám kuřátka!“ – Dvoudílný (v případě zájmu lze upravit i na jednodílný) program přímo ve vaší školce či škole, kde se děti seznámí se zázrakem zrození. Délka každého dílu programu je cca 45 minut. Vhodné je oba díly od sebe oddělit alespoň několika dny (netýká se jednodenních programů), aby si děti opravdu uvědomily, že kuřátka se nevylíhnou hned, ale potřebují k tomu čas.

20842156_1476288635797878_46087465148835

První hodina – děti se prostřednictvím živého kouzelného holoubka E-maila dozví zajímavosti ze světa domácí drůbeže, s několika druhy se i seznámí osobně. Ale hlavně si vlastnoručně označí své opravdové slepičí nebo křepelčí vajíčko a vloží ho do líhně.

14495411_640464099460547_186148342886126

Druhá hodina – líheň se opět otevře a děti uvidí klubající se kuřátka ze „svých“ vajíček. Kuřátka si mohou pochovat, nakrmit a pomazlit se s nimi. Zároveň se dozví, co kuřátka potřebují a jak se o ně správně starat.

Program: "Kam koníčci pojedeme..." (délka cca 45 min) je vhodný na školní besídky a podobné akce nebo jen tak pro každodenní radost dětí. Program se může uskutečnit ve vaší školce či škole nebo přímo na naší základně ve Vědomicích. Nejdříve se děti seznámí s našimi minikoníčky, vyzkouší si je nakrmit, vyčistit, načesat i nakšírovat do malého kočáru, ve kterém se potom s koníčky projedou. Děti se naučí, že koníček znamená moc radosti, ale ještě více práce a starostí - jako každý živý tvor!

 

Program: "Máme rádi zvířata"Nejoblíbenější program do vaší školky či školy (délka cca 45 min) vás provede letmo světem zvířat – uvidíte králíčky skákat přes překážky, cizokrajná i běžná domácí zvířátka (holoubek, slepička, morčátka, želvička,...) případně mláďátka. Vše si budou děti moci se zvířátky sami vyzkoušet, dozví se co, které zvířátko k životu potřebuje a co má rádo. Ideální program na první seznámení s naší zvířecí společností.

 

Program: "Králíci z klobouku"Program do vaší školky či školy (délka cca 45 min) vás provede světem králíků a jejich kamarádů – morčátek. Uvidíte králíčky skákat přes překážky, můžete se s nimi pomazlit, nakrmit z ruky, ale také se dozvědět, co králíčci potřebují, co mají a co naopak nemají rádi. Děti se naučí, že králíčci jsou nejen vhodní na chutný nedělní oběd, ale také jako věrní a legrační kamarádi i sportovci.

 

Předvánoční program: "Andělská jízda" (délka cca 45 minut nebo dle potřeby,vhodný na běžné dny i na vánoční besídky a posezení. Za dětmi přijede miniaturní koníček ve vánočně vyzdobeném kočáře vedený andělem. Doprovázet je bude lokaj s mazlivým bílým holoubkem. Děti se mohou v kočáře svést, koníčka pohladit a s holoubkem na rameni se třeba i vyfotografovat (focení není součástí programu, ale lze zajistit). Pro tento program potřebujeme vhodný prostor, kde se bude koníček pohybovat (zahrada, klidná ulice a pod.). Po dohodě lze program rozšířit i o kontakt s dalšími zvířátky (králíčci, slepička, a pod.)  

Celoroční program: "Rok na statku" - celoroční program - 5 - 10 setkání (délka cca 45 min) přímo ve vaší školce nebo na naší farmě ve Vědomicích. Děti se prostřednictvím společných setkání naučí, že život na statku se mění dle ročního období (5 setkání - dle ročních období) - (10 setkání - každý měsíc). Např. - jaro/líhnutí kuřátek, podzim/příprava krmení na zimu či září/žně, únor/setí obilí a pod. Veškeré návštěvy jsou vždy tématicky se živými zvířátky, ale i povídáním a didaktickými pomůckami k tématu. Pro podrobné popisy programů na jednotlivá období prosím tel: 724 685 010.

 

Vzhledem k velkému zájmu a nedostatku času, prosíme o zablokování jednotlivých termínů na telefonním čísle: 724 685 010 minimálně 1 týden předem. Pokud máte zájem o určitý termín, prosím o rezervaci, co nejdříve.

Děkujeme a těšíme se na Vás

Vaši „Andílci v kožíšku“

DSC_0442.JPG
DSC_0420.JPG
IMG_1921.JPG
obrazek_3.jpeg
IMG_2671.JPG
IMG_0894.JPG
IMG_2717.JPG
DSC_0442.JPG
bottom of page