top of page

Programy pro děti i celou rodinu

DSC_0097.JPG
A ta kráva...

"A ta kráva mléko dává!"

Speciální program pro děti i dospělé na naší základně ve Vědomicích u Roudnice nad Labem.

Kdo ví, že mléko neroste v krabicích, v regálech obchodů? Jak se dělá máslo či tvaroh? Kdo umí podojit krávu? No přeci ten, kdo to vše s námi zažil!!!

Náplní programu je podojení kravičky Bětušky či Rózičky, případně nakrmení mlíčkem telátka a výroba dobrot z nadojeného mléka. Vše pod dohledem zkušeného instruktora tak, aby vše bylo srozumitelné dle věku dětí nebo dospělým.

Doporučujeme pevnou obuv a oblečení, které se může trošku umazat.

Cena programu je 500,- Kč za skupinku (rodinu apod.), v ceně jsou všechny vyrobené dobroty a vlastnoručně nadojené mlíčko.

"Pozor, jdou k vám kuřátka!"

Pozor, jdou k vám kuřátka

Speciální, výhradně jarní či letní program pro děti i dospělé na naší základně ve Vědomicích u Roudnice nad Labem.

Je obyčejné slepičí vajíčko živá nebo nežívá věc? To ví, ten, kdo si u nás vyzkoušel program se živými kuřátky, který poodhaluje tajemství největšího zázraku na světě. 

 

Náplní programu je seznámení se s drůbeží, která obývá naše dvory od nejmenších tvorů až po ty opravdové obry. Potom si děti sami vyzkouší, co práce dá, aby se z vajíčka "stalo" kuřátko. A hlavně nechybí bezprostřední kontakt s opravdovými kuřátky. V neposlední řadě se děti seznámí s našimi  slepičkami a vyzkouší si, že aby si mohly k večeři pochutnat na vařeném vajíčku, je nejprve nutné odvést opravdu hodně práce.

Doporučujeme pevnou obuv a oblečení, které se může trošku umazat.

Cena programu je 500,- Kč za skupinku (rodinu apod.).

Zvířátka dětem

Individuální program pro děti všeho věku s využitím různých druhů zvířátek na naší základně ve Vědomicích u Roudnice nad Labem.

Naším cílem je děti naučit, že zvířátka jsou nejen báječní kamarádi, ale také velká starost.

Kdy: dle dohody na telefonním čísle 724 685 010. Program může být různého časového rozsahu dle vašich požadavků a přání.

S sebou: pracovní dlouhé oblečení, pevné uzavřené boty

Na jedné lekci je možná účast maximálně 2 dětí současně. Máme připraveny programy pro venkovní i vnitřní ( u nás v klubovně) použití dle počasí.  Zájemci si mohou vychutnat okružní jízdu v kočáře taženém minikoníčkem s opratěmi v rukou nebo procházku s minikoníčkem na vodítku. O koníčky a další zvířátka se děti také řádně postarají (krmení, čištění, výchova a pod.). Dále jsou připraveni králíčci různých barev a velikostí, aby dětem ukázali, jak krásně skáčou přes překážky nebo vyrazili s dětmi "na procházku" na vodítku. Králíčci jsou velcí mazlové a na klíně vydrží ležet celé hodiny a nechají se šimrat v kožíšku. Děti se u nás seznámí i s holoubkem E-mailem, netradičními slepičkami s hedvábným peřím či s hadem Bóžou nebo želvou Ryhlíkem. Často u nás pobývají i zvířátka, o která se musíme postarat s větší péčí. Děti si tedy mohou vyzkoušet krmení ptáčátek či např. králičích miminek z lahvičky.

V případě zájmu je možné realizovat i pravidelné lekce s minikoníčky spojené s péčí o koně a cvičením s koníčky.

Zvířátka dětem
Cvičení na koníčcích

"Já mám koně,...!"

Neučíme děti jezdit na koni, ale najít si k nim cestu...

Nabízíme zajímavý program pro děti všeho věku. 

Co k programu potřebujete? Sportovní oblečení, na kterém nebude vadit přítomnost nějaké té šmouhy nebo koňského chloupku. A ideálně i cyklistickou dětskou přilbu pro jízdu na koni nebo v kočáře. Nic víc, protože veškeré další pomůcky Vám zapůjčíme.

Je program pro děti bezpečný? Naši koníčci jsou speciálně vycvičeni pro klidný a plynulý pohyb s dětmi a přítomnost dětí milují, takže se nemusíte bát ani koníčky pohladit nebo jim podat pamlsek. Koníčci jsou před každou akcí řádně vyčištěni a je kontrolován jejich zdravotní stav. Na každé lekci koníka vede ošetřovatel a lektor se věnuje výhradně hře s dítětem. Přítomnost rodiče je na lekci nezbytná, protože na počátku poskytuje dítěti pocit bezpečí a následně umožňuje dítěti projevit bezprostřední emoce (vyprávění, mávání a pod.) přímo za pohybu koně.

Ani starší děti však nepřijdou zkrátka. Všem nabízíme terapeutický program s cvičením za přítomnosti našich koníčků, procházky po krásné přírodě s minikoníčky nebo jízdu v kočáře taženém minikoníčky. V případě dostatečné sněhové nadílky je možná jízda i na saních.

Přijďte k nám vyzkoušet program, který pro takto malé děti nabízí jen málo organizací. Přesto právě pro ně je ideální – pro rozvoj osobnosti a lásky ke zvířatům. Těšíme se na Vás!!!

Cena programu je 500,- Kč za skupinku (rodinu apod.).

Dětské oslavy

Chcete splnit svému dítěti velký sen a umožnit mu hrát si s roztomilým poníkem, králíčkem nebo jiným zvířátkem? Jsme tady právě pro Vás!!!

Pořádáte oslavu narozenin svého dítěte pro jeho kamarády nebo rodinu?

Připravíme program dle věku dětí. Mladší děti svezeme na minikoníčcích, větším umožníme projížďky kočárem. Děti se budou moci pomazlit s hebkými králíčky, zkusit si skákání s králíky přes překážky, pohrát si se speciálně vycvičenými psy, pohladí si i netradiční zvířata jako je např. had Bóža a mnoho dalšího. Děti si zahrají hry s tématem zvířátek, vytvoří drobné upomínkové předměty (např. zvířátka z balónků, sádrové odlitky a další), ale hlavně si užijí přímý kontakt s našimi „Andílky v kožíšku“.

V zahraničí se podobným programům říká „kontaktní ZOO“ (petting zoo) a patří na každou zahradní dětskou party. Vytvořte tedy s námi nezapomenutelnou atmosféru dětských oslav a pod. akcí.

Můžeme připravit program pro děti na hodinu, půldne nebo i celý den. Program je možné uzpůsobit různému počtu dětí. Dokážeme připravit program i pro děti s tělesným nebo mentálním hendikepem.

Programy mohou probíhat ve vnitřním i venkovním prostředí, podle toho jsou volena účastnící se zvířátka. Rádi se přizpůsobíme Vašim možnostem.

Cena programu je závislá na počtu účastnících se zvířat, délce programu, počtu dětí a vzdálenosti od naší základny.

Vzhledem k velkému zájmu o individuální programy prosíme o rezervaci min. 14 dní před konáním akce.

Všechna naše zvířátka jsou plně očkována, vycvičena a zvyklá na kontakt s dětmi. Proto se nemusíte obávat svým dětem umožnit zcela bezpečný kontakt se zvířátky.

Dětské oslavy

Na setkání se těší

Vaši „Andílci v kožíšku“

bottom of page